post pic
családfa

Otthoni felmérés - Mit jelent ez?

profile pic

Lilla

Mar 13

Hogyan indul el a kutatás?

Nézzen alaposan a fiók mélyére, első körben annál, akiről tudja, hogy sok mindent félretesz! Szülei vagy nagyszülei biztosan rengeteg emléket őriznek a múltból.

Mik lehetnek ezek az emlékek?

Emlék bármiből lehet. A legfontosabbak azok, amik valamilyen életeseményt örökítenek meg. Nem csak a születési, házassági és halotti anyakönyvekre gondolok (bár kétségkívül ezek a leghitelesebb források), jó kiindulópont lehet még:

• a családi biblia, amibe egy ős gondosan feljegyezte a családtagok adatait

• bármilyen dokumentum, ami költözésre utalhat (például bérmálási emlék/iskolai bizonyítvány egy másik településről)

• fénykép, aminek hátulján értékes információ szerepelhet (például: Gyuszi 4 évesen, 1935)

• levél/képeslap, amit például egy házasság révén távolra került nagynéni küldött

• gyászjelentés, amiben fel vannak sorolva a gyászoló rokonok, a temetés helye stb.

Az otthoni felmérés tulajdonképpen nyomozás. Ha kevés információval rendelkezünk, támaszkodhatunk oldalági rokonok tudására. Lépjünk kapcsolatba Velük! Bízzunk az emberi emlékezetben, hihetetlen dolgokat tudunk felidézni!